Váš košík je prázdny.

Doprajte si niečo zdravé pre svoju pokožku. Ak si neviete rady, zavolajte. Radi vás budeme počuť.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

O nás

Čo priviedlo partnerku advokátskej kancelárie Andreu Vaníčková a vrcholovú manažérku Petru Bergovú k bio kozmetike?

Dohromady nás zviedli naše vtedy ešte nenarodené prvé deti na tehotenskom kurze. Stali sa z nás kamarátky a mamičky, ktoré si po rokoch intenzívnej práce konečne užívali rodičovskú dovolenku.

Zaujíma vás, ako vyberáme značky? Čítať viac

Na počiatku bola… ropa.
Čože?

S príchodom detí do našich životov sa nám otvoril nový pohľad na svet i nové priority. Začali sme sa zaujímať o zloženie kozmetiky a šokovalo nás zistenie, že väčšina konvenčných výrobkov vzniká z odpadu ropy a v ich zložení bežne nájdete ingrediencie podozrivé z radu vážnych zdravotných rizík. Zorientovať sa v ponuke zdanlivo zdravších a bezpečnejších alternatív navyše nebolo zďaleka tak jednoduché, ako sme si pôvodne mysleli.

 

Testované na nás a našich deťoch

V rámci pátrania po vhodnej starostlivosti pre deti sme nakoniec narazili na ručne vyrábanú 100% bio kozmetiku InLight z Veľkej Británie, ktorá patrí k najčistejším značkám na svete. Andreu zvyknutú na najluxusnejšie krémy ohromilo, že sa jej pleť po použití bio balzamov začala doslova meniť pred očami. Postupom času sa uzdravila aj Petrina pokožka postihnutá ťažkou formou akné a pigmentovými škvrnami. V tej dobe Petra navyše kojila syna, ktorému po matkynom prechode na prírodnú kozmetiku úplne zmizol atopický ekzém.

Start-up pri rodičovskej dovolenke

Bolo nám jasné, že sme objavili niečo úplne mimoriadne, čo na českom a slovenskom trhu doteraz chýbalo. Naše nadšenie ešte umocnila návšteva britského Cornwallu, kde produkty malej rodinnej značky vznikajú. Všetky fázy výroby tu prebiehajú pod vedením charizmatického lekára, homeopata a moderného alchymistu Mariana Spieziy. Práve stretnutie s ním pre nás bolo natoľko určujúce, že sme sa rozhodli začať túto ručne vyrábanú bio kozmetiku dovážať aj do Česka a Slovenska.

Zrodenie značky biOrganica

Obe sme veľmi skoro pochopili, že za absolútne výnimočnými výsledkami značky InLight stojí absolútna čistota použitých ingrediencií aj celostný prístup jej charizmatického tvorca. Okúzlenie svetom prírodnej kozmetiky bolo natoľko silné, že sme založili projekt biOrganica, ktorého názov v sebe spája slovenské bio aj jeho anglický preklad "organic". Hneď od začiatku sme začali pátrať po ďalších výnimočných značkách, ktoré vynikajú svojou čistotou, sú ideálne 100% bio, Cruelty free a s mimoriadnou účinnosťou ...

 

Od kočíku k rastúcej firme

Start-up založený pôvodne na rodičovskej dovolenke sa postupne vyvinul v sebestačnú a rastúcu firmu, ktorá má stabilné miesto na slovenskom trhu a prezentuje zákazníkom tie najčistejšie značky. Dôležitou súčasťou našej firmy sa stala tiež pravidelná edukácia týkajúca sa zloženia kozmetiky a motivácia zákazníkov k udržateľnejšiemu životnému štýlu.

 

Genius loci pražské Ořechovky

Plynulý rast biOrganica vyžadoval toľko starostlivosti a pozornosti, že sme postupne opustili pôvodné profesie a dnes sa už naplno venujeme úspešnému podnikaniu. Po piatich rokoch existencie sa náš tím rozrástol na takmer dve desiatky zamestnancov a spolupracovníkov. V roku 2018 sa naša firma zároveň presťahovala do nádherného prvorepublikového ateliéra na Ořechovce v Prahe, ktorého súčasťou je dizajnový showroom prezentujúci portfólio už šiestich úžasných bio značiek.

Odpovedná spoločnost novej doby

Firmu sa snažíme budovať nanajvýš eticky voči klientom, spolupracovníkom i zamestnancom. Napriek neustálemu rastu je pre nás zo všetkého najdôležitejšie zachovanie vzájomnej slušnosti, rešpektu a osobného prístupu nielen k zákazníkom, ale aj ku všetkým členom tímu. Obe zároveň veríme, že zmyslom našej firmy je tiež snaha pomáhať tam, kde je to najviac potrebné. V súčasnej chvíli preto aktívne prispievame najmä na vysádzanie nových stromov. Pomoc smerujeme tiež k chorým, najmä potom k deťom. Dobročinnosť vnímame ako srdcovú záležitosť a veľkú osobnú školu.

 

Zastávame názor, že zmyslom firmy v dnešnej dobe nie je len zisk, ale aj pomoc potrebným. Nie je nám ľahostajné, čo sa deje s našou planétou, a preto samy aktívne vymýšľame vlastné charitatívne a ekologické aktivity a na mnohých ďalších sa aspoň čiastočne podieľame.

Naše biopoklady aj špecifický prístup k podnikaniu zaujal už niekoľko zaujímavých osobností, medzi ktoré patrí napríklad Aňa Geislerová, Martha Issová, Tamara Klusová, Kaira Hrachovcová, Bára Nesvadbová, Saša Rašilov, Margit Slimáková, Lenka Medvecová a ďalšie.

Zaujíma vás,
ako vyberáme značky?


Čítať viac